Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Mundurowi kontrolowali szkolne autobusy

  Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali autobusy dowożące dzieci do szkół. W tym tygodniu akcję prowadzono na terenie gmin Kłobuck i Krzepice. Mundurowi nie mieli uwag co do stanu technicznego autobusów oraz nie dopatrzyli się innych nieprawidłowości w związku z transportem uczniów.

 2. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD na Śląsku

  19 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie trzecia edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana będzie również polska Policja. Akcja ma na celu poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 3. Jechał 112km/h na ul. Częstochowskiej w Krzepicach. Stracił prawo jazdy.

  Podczas weryfikacji naniesionego przez mieszkańców zagrożenia na KMZB, polegającego na przekraczaniu dozwolonej prędkości, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy. Tym razem, dokument uprawniający do kierowania pojazdami stracił 32-letni mieszkaniec gminy Krzepice. Nieodpowiedzialny kierowca na ul. Częstochowskiej w Krzepicach jechał osobową toyotą z prędkością 112km/h.

 4. Uczyli jak prawidłowo przejść przez jezdnię

  Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łobodnie oraz z kłobuckiej „Dwójki”. Po przypomnieniu podstawowych zasad ruchu drogowego mundurowi przeprowadzili praktyczne zajęcia prowadzone przy przejściu dla pieszych. Teraz wszyscy uczniowie wiedzą już, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz znają zasadę, że WIDOCZNY=BEZPIECZNY!

 5. Kłobuccy policjanci zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów

  Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z dzielnicowym zabezpieczali rajd rowerowy zorganizowany w ramach charytatywnej imprezy „Nasza Nadzieja”, którego trasa przebiegała z Miedźna do Ostrów nad Okszą. Przed wyjazdem mundurowi przypominali zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Policjanci rozdawali elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Miedźnie.

 6. Podsumowanie kłobuckich działań "Prędkość"

  W ubiegłym tygodniu mundurowi z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne w tym roku działania „Prędkość”. Do dyslokacji patroli wykorzystano KMZB, natomiast policjanci korzystali z wszystkich dostępnych urządzeń do pomiaru prędkości, z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu kłobuckiego. W czasie akcji zatrzymano 33 kierowców, którzy mieli zbyt "ciężką" nogę.

 7. Skoda uderzyła w karetkę pogotowia

  Wczoraj kilka minut przed godziną 13.00 doszło do groźnego zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 491, pomiędzy Białą a Częstochową. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierujący skodą 80-letni mężczyzna przejechał przez oś jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z karetką pogotowia ratunkowego, która podróżowały trzy osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do częstochowskiego szpitala.

 8. Dzielnicowi uczą przedszkolaków, jak być bezpiecznym

  Dzielnicowi z Kłobucka asp. Ilona Barzak i asp.sztab. Krzysztof Chłąd wraz z profilaktykiem społecznym spotkali się z dziećmi z Przedszkola Gminnego nr 2 w Kłobucku. Policjanci mówili o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich bezpieczeństwo w domu, przedszkolu i w ruchu drogowym. Najmłodsi z uwagą wysłuchali stróżów prawa oraz zadawali pytania dotyczące pracy mundurowych.

 9. Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w środę 19 września

 10. Policyjne motocykle na drogach powiatu kłobuckiego

  We wtorek, w ramach współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie, na drogi powiatu kłobuckiego wyruszyło dwóch policjantów na oznakowanych motocyklach. Mundurowi patrolowali najbardziej ruchliwe trasy czuwając nad bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego. Obecność policyjnych motocyklistów na drodze zdecydowanie zmobilizowała innych kierowców, którzy poruszali się zgodnie z przepisami.