Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Wypadek w Kłobucku, 33-letni kierowca BMW uderzył w drzewo

  Kłobuccy kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Górniczej w Kłobucku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 33-letni kierowca BMW jadąc w kierunku Częstochowy, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.

 2. Nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście i odjechał z miejsca wypadku - poszukujemy świadków

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku poszukują świadków lub osób posiadających informację na temat wypadku z udziałem 63-letniego rowerzysty, do którego doszło 9 listopada 2017 roku, około godziny 14.05 na skrzyżowaniu ulic 11-go Listopada i Harcerskiej w Kłobucku. Sprawca, poruszający się prawdopodobnie pojazdem marki chevrolet cruze koloru jasnego, nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

 3. Drogówka prowadzi działania „Kontrola drogowa - PIESZY”

  Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomaga dziś pracę policjantów z kłobuckiej drogówki prowadzących działania „Kontrola drogowa - PIESZY”. Auto wyposażone jest w nowoczesną elektronikę m.in. obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. Podczas prowadzonych działań „oko” kamery skupia się na wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych.

 4. Osobowy citroen uderzył w ciężarówkę

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na ul. Częstochowskiej w Białej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 72-letni kierowca citroena zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym uderzył w jadącą z przeciwka ciężarówkę. Kierowca oraz pasażerka osobówki z obrażeniami ciała zostali zabrani do częstochowskiego szpitala.

 5. Uczniowie z Zespołu Szkół im Jana Kochanowskiego w Częstochowie odwiedzili kłobucką komendę

  W październiku kłobucką komendę odwiedzali uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Celem wizyt było zapoznanie młodych ludzi z charakterystyką jednostki oraz codzienną służbą stróżów prawa. Na spotkaniach nie zabrakło również tematów związanych z kampanią „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

 6. W powiecie kłobuckim trwają działania „Znicz 2017”

  Od piątku trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. W działaniach uczestniczą również kłobuccy mundurowi, którzy patrolują rejony cmentarzy oraz prowadzą wzmożone kontrole drogowe. Stróże prawa sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdów, ale również prędkość, trzeźwość kierowców oraz to, czy podróżni mają zapięte pasy.

 7. Czołowe zderzenie dostawczego citroena i toyoty

  Kłobuccy kryminalni wyjaśniają przyczyny i dokładne okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze pomiędzy Wręczycą Wielką a Truskolasami. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 31-letni kierujący dostawczego citroena z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z toyotą, którą kierowała 41-letnia kobieta. Oboje kierujący z obrażeniami ciała zostali zabrani do częstochowskiego szpitala.

 8. "Jedź tak, aby brawura nie doprowadziła Cię do grobu..."

  Wzmożony ruch na głównych drogach i w rejonach cmentarzy trwa. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona jest akcja "ZNICZ 2017". Również i śląscy policjanci włączyli się w działania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych!

 9. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie Wszystkich Świętych

  Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona będzie akcja "ZNICZ 2017". To również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

 10. "Znicz 2017" - zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

  Kłobuccy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji "Znicz 2017", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. Od wtorku 31 października, w niektórych miejscach powiatu kłobuckiego, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu.