Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Działania „Trzeźwość” w powiecie kłobuckim

  Kłobuccy mundurowi na terenie powiatu prowadzą cykliczne akcje „Trzeźwość”. Podstawowym celem tych doraźnych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierującym. Inicjatywa przynosi zamierzony efekt, gdyż przez pierwsze 9 dni lipca, o różnych porach dnia, policjanci przeprowadzili ponad 1100 testów zatrzymując 9 kierujących po alkoholu.

 2. Trwa akcja "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Do dyslokacji patroli w czasie akcji wykorzystywana jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 3. Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. Apelujemy o ostrożność!

  Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na ul Topolowej w Złochowicach. Kilka minut przed godziną 23.00 kierowca osobowego renault potrącił rowerzystę, który jechał nieoświetlonym odcinku drogi. Po raz kolejny apelujemy do kierowców zachowanie koncentracji na drodze, a do rowerzystów o prawidłowe oświetlenie jednośladów oraz noszenie elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo.

 4. Jechała 119 km/h na ul. Kłobuckiej w Grodzisku! Straciła prawo jazdy.

  Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejny dokument uprawniający do kierowania, za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. W miniony piątek, prawo jazdy straciła 22-letnia kierująca, która na ul. Kłobuckiej w Grodzisku jechała fordem z prędkością 119km/h. Wzmożone kontrole prędkości na DW 492 w Grodzisku są prowadzone w związku ze zgłoszeniami jakie otrzymujemy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 5. Koncert "Guns N' Roses" - zmiany w organizacji ruchu

  9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się koncert zespołu "Guns N' Roses". W związku z tym wydarzeniem należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu. W ciągu drogi krajowej nr 79 wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu. Szczegóły poniżej.

 6. Na przekór statystykom - konkurs dla młodych kierowców

  Kierowcy w wieku 18-24 lat są w grupie kierowców z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W 2017 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5,5 tys. wypadków (prawie 20% wszystkich wypadków powstałych z winy kierujących), zginęło w nich ponad 450 osób, a ponad 7 tys. osób zostało rannych. Przyczyną ponad 1/3 wypadków, które spowodowała ta grupa kierowców, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

 7. Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu. To negatywne zjawisko zdarza się kierowcom dość często i negatywnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze.

 8. Bezpieczne Wakacje Na Drodze!

  Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

 9. Wakacyjne kontrole przewozu dzieci i dorosłych

  Zbliżające się wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów wykonujących transport zorganizowanych grup na wycieczki, obozy i kolonie. Dlatego też mundurowi szczególną uwagę zwrócą na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

 10. Przed wakacjami - co warto wiedzieć

  Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.