Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Pijany uciekał przed policją, miał ponad 2 promile i zakaz

  W ręce kłobuckich policjantów wpadł 44-latek, który w poniedziałek, kilka minut przed godz. 23.00 nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg za podejrzanym pojazdem zakończył się w centrum Kłobucka, kiedy to osobowa lancia z impetem uderzyła w bramę wjazdową do jednej z posesji. Okazało się, że kierowcą był dobrze znany mundurowym mężczyzna, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 2. Eliminacje do turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2017” w Kłobucku

  Policjanci z kłobuckiej drogówki uczestniczyli w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2017”. Mundurowi rozwiązywali test wiedzy. Eliminacje wyłonią reprezentanta naszej komendy, który pojedzie do Katowic, gdzie zmierzy się z przedstawicielami wszystkich jednostek Policji województwa śląskiego.

 3. Bezpieczniej na polskich drogach

  8 020 wypadków, 671 osób zabitych i 9 779 rannych – to podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ciągu czterech miesięcy 2017 roku na polskich drogach. Jak podkreślają funkcjonariusze, ten okres był dużo bezpieczniejszy niż analogiczny w roku ubiegłym. Apele policjantów niestety nie dotarły do wszystkich kierujących – 30 185 nietrzeźwych wyeliminowali oni z dalszej jazdy, co cieszy było ich jednak aż o 5,6 procenta mniej niż w roku ubiegłym, mimo zwiększonej liczby kontroli trzeźwości.

 4. Podsumowanie piątkowej akcji "Prędkość"

  W piątek w naszym powiecie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 45 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W czasie działań prawo jazdy stracił 19-latek z Kamyka, który w Białej rozpędził osobową hondę do 104km/h.

 5. Pijany kierowca bmw uderzył w drzewo, jechał z rodziną

  42-letni kierowca bmw, podczas rozpoczęcia manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze, uderzył w drzewo, a następnie dachował. W trakcie badania okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Niestety pijany kierowca podróżował z żoną i dwójką dzieci, wszyscy trafili do szpitala.

 6. Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja uczestników turnieju odbyła się w Zespole Szkół w Truskolasach. Podczas eliminacji na szczeblu powiatowym wyłoniono drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, które zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych w Częstochowie.

 7. Rozpoczęła się akcja "Bezpieczny weekend majowy 2017"

  Dzisiaj na drogach powiatu kłobuckiego rozpoczęły się działania "Bezpieczny weekend majowy 2017". Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę oraz przestrzegamy przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

 8. "Nie bądź następny..."

  Rusza kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

 9. Punkty Karne Online - Uwaga na fałszywe strony!

  Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.

 10. „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie"

  Kłobuccy policjanci wspólnie z Klubem Motocyklowym "SKL Dragon", po raz kolejny wzięli udział w akcji „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie". W trakcie działań mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby ci zawsze spoglądali w lusterka. Podjęta inicjatywa doskonale wpisała się w kampanię "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".