Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Ucieczkę przed mundurowymi zakończył na drzewie

  Uderzeniem w drzewo zakończyła się ucieczka kierowcy skody, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej w Borze Zapilskim (gmina Wręczyca Wielka). Okazało się, że 43-letni mężczyzna kierujący osobówką miał dwa powody do ucieczki: był nietrzeźwy i jechał "na zakazie". Teraz będzie odpowiadał za trzy przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

 2. Ogólnopolskie działania Policji „Prędkość”

  23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 3. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł

  Dziś w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 4. Wywrócona ciężarówka z naczepą zablokowała drogę w Borowiance

  Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj około godziny 4.30 na ul. Tartakowej w Borowiance. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierowca ciężarówki z naczepą, z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze drogi, stracił panowanie nad pojazdem, po czym wywrócił naczepę na jezdnię. Kierowca był trzeźwy i nie odniósł obrażeń. Aktualnie droga jest zablokowana - policjanci wyznaczyli objazd w kierunku Kuźnicy Kiedrzyńskiej przez miejscowość Kopiec.

 5. Kierowca forda nie udzielił pierwszeństwa motocykliście

  Kłobuccy policjanci zajmują się wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w minioną sobotę w Mokrej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierowca forda mondeo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa motocykliście, który skręcał w lewo z drogi głównej. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala.

 6. Po raz kolejny zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów

  Kłobuccy policjanci we współpracy z Urzędem Gminy w Miedźnie po raz kolejny zorganizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców tej gminy. Mundurowi rozdawali zestawy świateł ledowych do rowerów i apelowali do rowerzystów, aby o nich nie zapominali, zwłaszcza po zmroku, zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Dzięki światłom rowerzyści są widoczni dla kierowców ze znacznie większej odległości, a przez to bezpieczniejsi na drodze.

 7. Chcemy jesieni złotej, nie czarnej...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Tylko od początku kalendarzowej jesieni na drogach naszego województwa zginęło aż 10 osób.

 8. Tragiczny wypadek w Kalei. Nie żyje kierowca renault.

  Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Kalei. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący renault, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – ulicy Ogrodowej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu audi jadącemu w kierunku Wręczycy Wielkiej. Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 57-letni kierowca renault clio.

 9. Poszukiwany wpadł, bo wjechał na czerwonym świetle

  Policjanci z kłobuckiej drogówki, wspólnie z mundurowym obsługującymi wyposażone w kamery RSD, po raz kolejny kontrolowali zachowanie kierowców przejeżdżających przez DK nr 43 w rejonie budowanej autostrady. Podobnie jak podczas wcześniejszych akcji, i tym razem stróże prawa dyscyplinowali tych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji. Dodatkowo, w trakcie tych działań, w ręce drogówki wpadł poszukiwany mieszkaniec Częstochowy, który w związku z niezapłaconą grzywną miał trafić do aresztu.

 10. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  Policjanci ruchu drogowego 2 października 2019 roku w całym kraju przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.