Kampania "Nie reagujesz -akceptujesz"

Świadek zareagował, a mundurowi zatrzymali pijanego kierowcę "na zakazie"

Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych z Krzepic doprowadziły do zatrzymania 53-latka, który kierował mercedesem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, zatrzymany posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara pieniężna i nawet 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu oficer dyżurny odebrał anonimową informację dotyczącą nietrzeźwego kierującego, który miał jechać mercedesem od Przystajni w kierunku Krzepic. Dyżurny przekazał komunikat do podległych patroli, natomiast we wskazane miejsce skierował krzepickich mundurowych. Stróże prawa z komisariatu namierzyli wskazany samochód i zatrzymali go do kontroli w miejscowoci Kostrzyna. W trakcie kontroli stanu trzeźwości okazało się, że kierujący mercedesem 53-letek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Co więcej, pijany kierowca posiadał również aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 53-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał policyjne zarzuty. Za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara pieniężna i nawet 5 lat więzienia. O losie podejrzanego zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Dziękujemy zgłaszającemu za wzorową postawę, dzięki której nieodpowiedzialny kierujący poniesie surowe konsekwencje swojego czynu.