„Trenuj i bądź widoczny” w Kłobucku - 2015-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2015-rok pieszego

„Trenuj i bądź widoczny” w Kłobucku

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym NGB Kłobuck zorganizowali akcję wręczania kamizelek i opasek odblaskowych dla osób biegających czy uprawiających nordic walking na ulicach Kłobucka. Działania te opatrzono nazwą "Trenuj i bądź widoczny". Akcje takie będą kontynuowane w różnych częściach powiatu kłobuckiego.

Wczoraj wieczorem policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z biegaczami Kłobuckiego Stowarzyszenia Sportowego prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spacerowicze, biegacze i trenujący nordic walking obdarowywani byli na ulicy Kochanowskiego odblaskowymi kamizelkami i opaskami z logo gminy Kłobuck i powiatu kłobuckiego. Działania „Trenuj i bądź widoczny” będą kontynuowane w tych częściach miasta i powiatu, w których porusza się najwięcej osób aktywnych sportowo.

Przypominamy, że osoby poruszające się po zmroku poza terenem zabudowanym mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Zachęcamy jednak do noszenia ich także w terenie zabudowanych, gdzie ulice są słabo doświetlone. Pamiętajmy – odblaski ratują życie!

Ładowanie odtwarzacza...