„Trenuj i bądź widoczny” w Kłobucku - 2015-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2015-rok pieszego

„Trenuj i bądź widoczny” w Kłobucku

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym NGB Kłobuck, już po raz drugi zorganizowali akcję wręczania kamizelek i opasek odblaskowych. Trafiły one do osób biegających i uprawiających nordic walking ulicami Kłobucka. Działania te opatrzono nazwą "Trenuj i bądź widoczny".

Wczoraj wieczorem policjanci z kłobuckiej drogówki, wspólnie z biegaczami Kłobuckiego Stowarzyszenia Sportowego, prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spacerowicze, biegacze i trenujący nordic walking, obdarowywani byli na ulicy Zakrzewskiej odblaskowymi kamizelkami i opaskami z logo gminy Kłobuck, powiatu kłobuckiego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Działania „Trenuj i bądź widoczny” będą kontynuowane. Kolejna odsłona akcji już za dwa tygodnie w Miedźnie.

Przypominamy, że osoby poruszające się po zmroku poza terenem zabudowanym mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Zachęcamy jednak do noszenia ich także w terenie zabudowanych, gdzie ulice są słabo doświetlone. Pamiętajmy – odblaski ratują życie!

Ładowanie odtwarzacza...