„Niechronieni” w oku policyjnej kamery - 2015-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2015-rok pieszego

„Niechronieni” w oku policyjnej kamery

Tym razem w „oku” policyjnej kamery znaleźli się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi. Kłobuccy policjanci prowadzący działania pod nazwą „NURD”, korzystali ze specjalnego pojazdu, wyposażonego w nowoczesne kamery, które bardzo dokładnie utrwalają popełnione przewinienia drogowe. 26 pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego ukarano mandatami.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek działania „NURD”. Kłobuckich stróżów prawa wsparli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy obsługują specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia. Tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia wyposażone jest w obrotowe kamery, anteny i monitory. Auto ma też własne zasilanie, urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z internetem. W Kłobucku pojazd ustawiony był w piątek między innymi na ulicy Wieluńskiej i 11 Listopada. Celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji stróże prawa zwracali też uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych.

W trakcie działań aż 26 pieszych ukaranych zostało mandatami karnymi. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci wręczali w tym dniu pieszym odblaskowe opaski i zawieszki, tłumacząc, dlaczego warto je nosić i jak bardzo wpływają one na poprawę widoczności, a tym samym bezpieczeństwa osób poruszających się po zmroku po słabo oświetlonych drogach.

Ładowanie odtwarzacza...