Debata "Bezpieczny senior" w Krzepicach - 2015-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2015-rok pieszego

Debata "Bezpieczny senior" w Krzepicach

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli seniorom co robić, aby nie dać się oszukać. Ponadto policjanci wydziału ruchu drogowego kłobuckiej komendy omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

We wczorajszej debacie udział wzięli krzepiccy policjanci wraz z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Krzepicach nadkomisarz Izabelą Woszczyńską, mundurowi z wydziału ruchu drogowego kłobuckiej komendy oraz Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia. Przewodnim tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów. Podczas spotkania zaprezentowano ocenę stanu bezpieczeństwa osób starszych na terenie podległym krzepickiemu komisariatowi. Ponadto zaprezentowano filmy przygotowane przez bytomskich policjantów „Nie każdemu warto ufać”. Seniorzy usłuszeli, co zrobić, aby nie dać się oszukać. Każdy z nich otrzymał ulotkę z podstawowymi zasadami działania w sytacjach zagrożenia oszustwem.

Podczas prelekcji policjanci z kłobuckiej drogówki przedstawili założenia kampanii społecznej „Kieruj się rozsądkiem – senior w ruchu drogowym”. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Stróże prawa wręczyli seniorom odblaskowe opaski zakładane na ręce.

Miłą niespodziankę dla seniorów przygotował Urząd Miejski w Krzepicach – każdy otrzymał odblaskową kamizelkę, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Podczas spotkania tradycyjnie nie zabrakło przedstawienia korzyści płynących z realizowania kampanii „Nie ragujesz-akceptujesz”. Policjanci przypomnieli, że jej podstawowym założeniem jest brak akceptacji wobec jakiekolwiek formy łamania prawa przez innych.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w debacie!