2015-rok pieszego

„Kontrola drogowa – piesi” policyjne działania z użyciem kamer

Data publikacji 26.11.2015

Kłobuccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania mające na celu dyscyplinowanie pieszych, którzy popełniają wykroczenia. W akcji wykorzystano specjalny pojazd – tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia - z KWP w Katowicach. Z jego pomocą policjanci rejestrowali wykroczenia popełniane na głównych ulicach Kłobucka.

Policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj działania „Kontrola drogowa - piesi”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem mundurowi skupili swoją uwagę na pieszych, którzy w centrum miasta nie przestrzegali obowiązujących ich przepisów ruchu drogowego. Policjanci odnotowali 25 wykroczeń. W większości dotyczyły one przechodzenia lub przebiegania przez jezdnię poza miejscem do tego wyznaczonym. Wszystkie wykroczenia zarejestrowały policyjne kamery.

Jesień to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych. Wchodząc na jezdnię muszą oni przewidywać zachowanie pojazdów na mokrej i śliskiej, a w ostatnich dniach nawet oblodzonej i zaśnieżonej jezdni. Droga zatrzymania pojazdu z całą pewnością ulegnie wydłużeniu. Przy wcześnie zapadającym zmierzchu dużego znaczenia nabierają wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe przy naszej odzieży, torbach i plecakach. Dbając o swoje bezpieczeństwo poprzez używanie elementów odblaskowych dajemy kierowcom większą szansę na dostrzeżenie naszej sylwetki.

  • Policjant przed kamerami w busie.