2015-rok pieszego

Kolejny śmiertelny wypadek. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 21.12.2015

Śledczy z Kłobucka wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Mokrej. Jak wynika z ustaleń policjantów z drogówki, kierujący volkswagenem passatem potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię. 84-latka zginęła na miejscu. Apelujemy do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę oraz używali elementów odblaskowych, również w terenie zabudowanym, na słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 19.00 w miejscowości Mokra. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, 40-letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Wilkowiecka, potrącił 84-letnią pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Ustaleniem szczegółów i okoliczności wypadku zajmują się kłobuccy śledczy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i podjęcie działań, mających na celu podwyższenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim poprzez: ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz wymianę opon z letnich na zimowe.
W aktualnie panujących warunkach, głównie po zmroku, piesi są bardzo słabo widoczni dla kierowców. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, kierujących prosimy o wzmożoną ostrożność, a pieszych o korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Należy jednak pamiętać, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się, czy zdążymy przejść, nim nadjedzie pojazd. Pamiętajmy, że kierowca od momentu zauważenia pieszego musi mieć czas na wyhamowanie samochodu, a przy ograniczonej widoczności jest to utrudnione. Apelujemy także do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa używali elementów odblaskowych.