Telefon, który pozwolił uniknąć tragedii - 2016-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2016-rok pieszego

Telefon, który pozwolił uniknąć tragedii

Kiedy kobieta jadąca samochodem zauważyła leżącego na jezdni mężczyznę, zatrzymała się i wezwała policję oraz pogotowie. Jak się okazało, 57-latek był kompletnie pijany i nie potrafił samodzielnie wstać z jezdni. Dzięki właściwej reakcji zgłaszającej być może udało się uniknąć tragedii.

W piątek około 22.00 oficer dyżurny kłobuckiej policji otrzymał telefon od kobiety, która twierdziła, że jadąc samochodem, na ulicy Częstochowskiej we Wręczycy Wielkiej, zauważyła mężczyznę leżącego naq jezdni . Zgłaszająca wezwała również na miejsce karetkę pogotowia i poczekała do przyjazdu obu służb ratunkowych. Mundurowi wyczuli od 57-latka silną woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna był tak pijany, że nie potrafił o własnych siłach podnieść się z jezdni. Po zbadaniu przez pogotowie, został przekazany pod opiekę rodzinie.

Dziękujemy zgłaszającej za wzorową postawę i właściwą rekcję, dzięki której być może udało się uniknąć tragedii.

Policjanci apelują, aby w przypadku zauważenia niepokojącej sytuacji, wymagającej pomocy, powiadomić o tym fakcie jak najszybciej odpowiednie służby – pogotowie ratunkowe lub policję. Można to zrobić anonimowo. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie lub zdrowie.

  • Oficer dyżurny odbiera telefon.