2016-rok pieszego

Działania "Zrób darmowy przegląd zimowy" w powiecie kłobuckim

Data publikacji 31.10.2016

W ubiegłym tygodniu, w powiecie kłobuckim zainaugurowano działania śląskiej drogówki „Zrób darmowy przegląd zimowy”. W akcję włączyły się dwie stacje diagnostyczne z naszego terenu: Stacja Kontroli Pojazdów FERGOPOL w Kłobucku oraz Stacja Kontroli Pojazdów AC Krawczyk w Krzepicach. Na miejscu kierowcy korzystali z porad diagnostów, a także policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.

W ubiegłym tygodniu, w powiecie kłobuckim zainaugurowano działania śląskiej drogówki „Zrób darmowy przegląd zimowy”. W akcję włączyły się dwie stacje diagnostyczne z naszego terenu: Stacja Kontroli Pojazdów FERGOPOL w Kłobucku oraz Stacja Kontroli Pojazdów AC Krawczyk w Krzepicach. Termin rozpoczęcia działań nie był przypadkowy, ponieważ zbiegła się ona z początkiem ogólnopolskiej akcji „ZNICZ 2016”. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji policjanci rozdawali kierowcom elementy odblaskowe z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, szczególnie o zmroku, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu "odblask".

Kłobucka drogówka zapowiada kolejne takie działania już w listopadzie.

Zainteresowane stacje diagnostyczne nadal mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji, kontaktując się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku pod nr tel. 34 3109290 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

  •  działania "Zrób darmowy przegląd zimowy" stacja AC Krawczyk Krzepice


Przypominamy, że w dalszym ciągu na blisko 30 stacjach kontroli pojazdów mieszczących się na obszarze 18 powiatów województwa śląskiego każdy, kto wyrazi chęć będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed zimą lub daleką podróżą.

Kontroli podlegać będą:

  • układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę

Zgodnie z wolą kierowcy, tylko jego sprawne działanie może pomóc w wyprowadzeniu pojazdu z poślizgu, o który zimą na mokrej lub śliskiej jezdni nietrudno.

  • układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu

Pamiętajmy, że tylko równomierna siła hamowania na kołach lewych i prawych pozwala w warunkach zimowych na wykonanie bezpiecznego manewru hamowania.

  • oświetlenie pojazdu

Tylko prawidłowe ustawienie świateł i właściwe korzystanie z nich uczyni nas widocznymi dla innych, a kierowcom pozwoli widzieć wszystko to, co dzieje się na drodze i ma wpływ na bezpieczeństwo.

  • ogumienie samochodu

Gdy jest ono w należytym stanie, w okresie zimowym niejednokrotnie nie dopuści do utraty przyczepności pojazdu z nawierzchnią drogi, dlatego też sprawdzeniu poddane zostaną bieżnik, ewentualne uszkodzenia mechaniczne wykluczające dalszą eksploatację i ciśnienie powietrza w oponie.

 

  • działania "Zrób darmowy przegląd zimowy" stacja Fergopol Kłobuck
  • działania "Zrób darmowy przegląd zimowy" stacja AC Krawczyk Krzepice
  • działania "Zrób darmowy przegląd zimowy" stacja AC Krawczyk Krzepice
  • działania "Zrób darmowy przegląd zimowy" stacja AC Krawczyk Krzepice