Trwają działania "NURD" - 2016-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2016-rok pieszego

Trwają działania "NURD"

Data publikacji 18.10.2016

W związku z trwającymi działaniami "NURD", Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomaga dziś pracę kłobuckich policjantów. Auto wyposażone jest w nowoczesną elektronikę m.in. obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. Tym razem w „oku” kamery znaleźli się najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi.

Dzisiaj po raz kolejny policjanci kłobuckiej drogówki włączyli się w ogólnokrajowe działania "NURD". Akcja ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami. Celem akcji jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów.

Kłobuccy stróże prawa są wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługują specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest m.in. w obrotowe kamery, anteny i monitory. Auto ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania oraz sprzęt połączony z internetem.

Akcja zakończy się dzisiaj o 22:00.

  • Działania NURD w Kłobucku
  • Działania NURD w Kłobucku
  • Działania NURD w Kłobucku