Podsumowanie kłobuckich działań "NURD" - 2016-rok pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

2016-rok pieszego

Podsumowanie kłobuckich działań "NURD"

Data publikacji 09.08.2016

Wczoraj na terenie powiatu kłobuckiego policjanci przeprowadzili działania "NURD". Akcja skierowana była przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji mundurowi ujawnili 18 wykroczeń oraz wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego mężczyznę kierującego samochodem.

W kłobuckiej akcji "NURD" udział wzięło 8 policjantów z drogówki, którzy ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę oraz trzech rowerzystów w tym 34-letniego mieszkańca Gminy Miedźno, który w na ul. Kasztanowej w Ostrowach nad Okszą kierował jednośladem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna ten popełnił przestępstwo gdyż złamał też sądowy zakaz jazdy rowerem.

Ponadto w trakcie prowadzonych policjanci z drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego 32-latka, który na ul. Zadwornej w Ostrowach nad Okszą jechał osobowym oplem mając w organizmie niespełna 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna musi teraz liczyć się z surową karą i utratą prawa jazdy na kilka lat. Grożą mu 2 lata więzienia i wysoka kara pieniężna.

  • policjant drogówki