Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 02.05.2017

Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja uczestników turnieju odbyła się w Zespole Szkół w Truskolasach. Podczas eliminacji na szczeblu powiatowym wyłoniono drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, które zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych w Częstochowie.

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół w Truskolasach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z powiatu kłobuckiego. Szkoły były reprezentowane przez 3 i 4-osobowe drużyny. Konkurs dzielił się na dwa etapy. W pierwszym etapie zawodnicy pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie w drugim etapie każdy uczeń musiał przejechać na rowerze tor sprawnościowy, zbierając jak najmniej punktów karnych. Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci kłobuckiej drogówki i nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie. Cenne nagrody rzeczowe, (w tym rowery i tablety), puchary i dyplomy wręczali m.in.: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku kom. Maciej Blukacz, pani Małgorzata Zatyka - dyrektor Zespołu Szkół w Truskolasach oraz przedstawiciele prywatnych firm, które ufundowały nagrody.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju na szczeblu naszego powiatu:

Wyróżnienie w klasyfikacji indywidualnej:

Szkoły Podstawowe:

1. Agnieszka Szkopińska - Krzepice
2. Aleksandra Grzyb - Krzepice
3. Tomasz Osuch – Krzepice

Gimnazjum:

1. Kacper Kiedrzyn – Krzepice
2. Jakub Piskorski – Truskolasy
3. Patryk Hudy – Truskolasy

Wyróżnienie w klasyfikacji drużynowej:

Szkoły Podstawowe:

1. Krzepice nr 2
2. Ostrowy nad Okszą
3. Truskolasy

Gimnazjum:

1. Krzepice
2. Truskolasy
3. Parzymiechy

Zwycięskie drużyny awansowały do regionalnego etapu turnieju, który odbędzie się już w maju w Częstochowie.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację powiatowych eliminacji Turnieju BRD.

  • Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
  • Kłobucki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017
Ładowanie odtwarzacza...