Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Uczniowie z Zespołu Szkół im Jana Kochanowskiego w Częstochowie odwiedzili kłobucką komendę

Data publikacji 02.11.2017

W październiku kłobucką komendę odwiedzali uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Celem wizyt było zapoznanie młodych ludzi z charakterystyką jednostki oraz codzienną służbą stróżów prawa. Na spotkaniach nie zabrakło również tematów związanych z kampanią „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

W październiku kłobucką jednostkę odwiedziło ponad 250 uczniów z I, II i III klas technikum logistycznego z innowacją „Działania logistyczne w Policji” z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Młodzi ludzie zwiedzili budynek komendy, który kilka lat temu przeszedł gruntowny remont w ramach programu standaryzacji polskiej Policji. W czasie krótkiej prelekcji mundurowi scharakteryzowali gościom teren podległy jednostce oraz opowiedzieli o ich codziennej służbie. Nie zabrakło tematów związaną z kampanią „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Stróże prawa prezentowali przyszłym adeptom sztuki jazdy samochodem materiały profilaktyczne obrazujące skutki brawury i ryzykowanych zachowań w ruchu drogowym. Podając praktyczne przykłady niebezpiecznych zachowań, policjanci zwracali uwagę na konieczność świadomego podejmowania decyzji, które mogą mieć wpływ na całe późniejsze życie

Ponadto niektóre grupy młodych ludzi miały okazję spotkać się z technikiem kryminalistyki. Podczas tych spotkań uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie innych śladów na miejscu zdarzenia.

  • uczniowie odwiedzili komendę policji
  • uczniowie odwiedzili komendę policji
  • uczniowie odwiedzili komendę policji