Wiadomości

Kłobuccy policjanci na XIII Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

Data publikacji 18.10.2016

W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło prawie 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. W zawodach uczestniczyli reprezentanci kłobuckiej Policji. Bieg, który odbył się już po raz XIII, objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji.

Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. Bieg jest organizowany dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego sierżanta Grzegorza Załogi, pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony przez przestępcę podczas pościgu. Sportowe zmagania poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza na grobie tragicznie zmarłego, przez przedstawicieli śląskich policjantów. Tegoroczny bieg, który odbył się już po raz XIII, objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji.

Do zawodów zgłosiło się prawie 300 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Katowicach, Straż Miejską, Straż Graniczną, Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi w biegu rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwarte. Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki. W zależności od kategorii biegacze pokonali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km, i 3,6 km.

Komendę Powiatową Policji w Kłobucku reprezentowali: nadkomisarz Mariusz Palacz, aspirant sztabowy Tomasz Parkitny, aspirant Mariusz Gawlik oraz sierżant Michał Zawadzki. Dyżurny łobuckiej komendy, nadkomisarz Mariusz Palacz w swojej kategorii wiekowej zajął wysokie, 7 miejsce.

Gratulujemy również Mateuszowi Pawełczakowi - absolwentowi klasy o profilu mundurowym z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, który w swojej kategorii zajął 1 miejsce wyprzedzając następnego zawodnika o ponad pół minuty!!!