Wiadomości

Pięciu nietrzeźwych rowerzystów zatrzymano podczas wtorkowych działań "NURD"

Data publikacji 10.03.2017

We wtorek na terenie powiatu kłobuckiego policjanci z drogówki przeprowadzili ogólnopolskie działania "NURD". Akcja skierowana była przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę aż 5 nietrzeźwym rowerzystom.

W kłobuckiej akcji "NURD" udział wzięło 8 policjantów z drogówki, którzy ujawnili 24 wykroczenia, w tym 10 popełnionych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 14 polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. W sumie 9 rowerzystów i pieszych ukarano mandatami karnymi, natomiast w jednym przypadku policjanci zastosowali pouczenie.

Coraz lepsza pogoda oraz wyższe temperatury sprawiły, że na drogach powiatu pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety w dalszym ciągu duże zagrożenie powodują nietrzeźwi kierujący jednośladami. Tylko w ciągu jednego dnia działań, mundurowi zatrzymali do kontroli aż 5 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Krzepic, który w momencie kontroli, kilka minut po 13, miał niespełna 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto około 17.30 w Ostrowach nad Okszą, policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej miejscowości, który był poszukiwany przez stróżów prawa z Częstochowy. Co więcej ten mężczyzna jechał na rowerze mając w organizmie niespełna promil alkoholu.

Kłobucka drogówka zapowiada, że działania NURD na stałe wpisały się w kalendarz prowadzonych akcji i na pewno będą kontynuowane na terenie całego powiatu.