Wiadomości

W czasie świątecznego weekendu zatrzymali 15 nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 20.04.2017

W ubiegłym tygodniu kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolską akcję „Bezpieczny Weekend”, która trwała od godziny 6.00 w piątek do godziny 22.00 w poniedziałek. W okresie świątecznym nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń drogowych, a mundurowi obsłużyli tylko 2 kolizje. Niestety w naszym powiecie w dalszym ciągu problemem są nietrzeźwi kierujący, gdyż w trakcie prowadzonych działań policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 15 nietrzeźwym kierującym.

W czasie prowadzonej na terenie powiatu kłobuckiego ogólnopolskiej akcji Bezpieczny Weekend” nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń drogowych, a policjanci drogówki obsługiwali zaledwie 2 kolizje. Biorąc pod uwagę sytuację z pierwszego weekendu kwietnia kiedy odnotowaliśmy kilkanaście bardzo niebezpiecznych zdarzeń, należy podkreślić, że kierowcy wzięli pod uwagę panujące warunki drogowe, kierowali się rozsądkiem i przestrzegali zasad ostrożności. Niestety w naszym powiecie w dalszym ciągu problemem są nietrzeźwi kierujący, gdyż w trakcie prowadzonych działań policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 15 nietrzeźwym kierującym. W tej grupie znalazło się 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i 7 nietrzeźwych rowerzystów oraz 4 osoby, które prowadziły swoje pojazdy będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając w drogę po pijanemu ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny a nawet więzienie.