Wiadomości

Rozpoczęła się akcja "Bezpieczny weekend majowy 2017"

Data publikacji 28.04.2017

Dzisiaj na drogach powiatu kłobuckiego rozpoczęły się działania "Bezpieczny weekend majowy 2017". Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę oraz przestrzegamy przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

Od dzisiaj kłobuccy stróże prawa biorą udział w ogólnopolskiej akcji o kryptonimie "Bezpieczny weekend majowy 2017". W czasie akcji policjanci sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych wyprzedzających "na trzeciego". Działania potrwają do godziny 22:00 w środę 3 maja.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Przypominamy kilka prostych rad, które pomogą nam bezpiecznie dojechać do celu:

  • Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta. Trzeba skontrolować poziom płynów w silniku: płynu spryskiwaczy, chłodniczego i oleju. Ważne, aby wszystkie żarówki i światła w aucie były sprawne – dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić.

  • Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej – policjanci z całą surowością będą karać tych, którzy prowadzili auto na podwójnym gazie.

  • Pokonując długie dystanse, postarajmy się robić postoje – wyjdźmy z auta, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy.

  • Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach. Pasy zostały wymyślone aby ratować życie, dlatego nie należy lekceważyć obowiązku jeżdżenia w nich.