Wiadomości

Kłobucki policjant na Ogólnopolskich Zawodach Strongman Służb Mundurowych

W poniedziałek, 1 maja, w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. W imprezie wystartował również kłobucki policjant sierż.szt. Mariusz Tałaj.

W miniony poniedziałek, 1-go maja, na stadionie miejskim MOSiR w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody StrongMan Służb Mundurowych oraz festyn rodzinny. Organizatorami imprezy plenerowej byli Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie- insp. Beata Perzyńska oraz Burmistrz Miasta Rumi- Michał Pasieczny. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp Jarosława Rzymkowskiego.

W rywalizacji o miano najsilniejszego wzięli udział policjanci, funkcjonariusze służby więziennej, straży granicznej oraz wojska. Zawodnicy uczestniczyli w widowiskowych konkurencjach siłowych, zmagając się z ogromnymi ciężarami. Zgodnie z zasadami, w czasie eliminacji zawodnicy podnosili na platformie policyjny radiowóz oraz wyciskali belkę. W finałach rywale podjęli się przenoszenia 130 kg na 40 metrów, wyciskania platformy na barki, przeciągania radiowozów w siadzie, wyciskania hantli ponad głowę oraz tzw. zegaru, czyli przenoszenia w kole 4 osób.

W imprezie wystartował również kłobucki policjant - Mariusz Tałaj - pomysłodawca, współorganizator i wieloletni uczestnik  ogólnopolskich zawodów  "Strong man" policjantów, które w latach 2010-2015 odbywały się w Kłobucku. Niestety, po dwóch konkurencjach eliminacyjnych, naszemu zawodnikowi zabrakło 1 punktu, żeby wejść do finałowej szóstki. Mariusz Tałaj ukończył martwy ciąg z policyjnym radiowozem (realny ciężar ok. 250 kg) z bardzo dobrym wynikiem 20 powtórzeń oraz 11 razy wycisnął belkę o ciężarze 140kg. 

Ładowanie odtwarzacza...

Więcej informacji o zawodach na stronie internetowej policja.pl

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych!

źródło: policja.pl