Podsumowanie piątkowej akcji "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Podsumowanie piątkowej akcji "Prędkość"

Data publikacji 15.05.2017

W piątek w naszym powiecie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 45 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W czasie działań prawo jazdy stracił 19-latek z Kamyka, który w Białej rozpędził osobową hondę do 104km/h.

W piątek kłobuccy policjanci przeprowadzili kolejne działania "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto mundurowi z drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas akcji stróże prawa zatrzymali 45 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 19-letni mieszkaniec Kamyka, który w terenie zabudowanym, na ul. Częstochowskiej w Białej, rozpędził osobową hondę do prędkości 104km/h. Młody mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. Pirat drogowy odzyska zatrzymany dokument za 3 miesiące.

Podobne działania będą kontynuowane, gdyż nadmierna prędkość jest nadal jedną z podstawowych przyczyn wypadków na naszych drogach.