Podsumowanie wtorkowych działań „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Podsumowanie wtorkowych działań „Prędkość”

Data publikacji 06.07.2017

We wtorek w naszym powiecie prowadzona była kolejna w tym roku, policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 61 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

We wtorek kłobuccy policjanci włączyli się w kolejne ogólnopolskie działania "Prędkość". Akcja tradycyjnie ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto mundurowi z drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas akcji stróże prawa zatrzymali 61 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość oraz uniemożliwili dalszą jazdę 49-letniemu mieszkańcowi gminy Lipie, który bez uprawnień kierował dostawczym volkswagenm.

Podobne działania będą kontynuowane, gdyż w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na naszych drogach.

Ładowanie odtwarzacza...