Kontrole autokarów w powiecie kłobuckim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Kontrole autokarów w powiecie kłobuckim

Data publikacji 09.07.2017

Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek. Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. Informacje takie można przekazywać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Kłobucku lub przez telefon pod nr 34 3109290.

Mundurowi, oprócz sprawdzania stanu technicznego autokaru, niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu i uprawnień kierującego, kontrolują również stan trzeźwości kierowcy. Działania, podejmowane przez kłobucką drogówkę podczas akcji "Bezpieczne Wakacje", mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów osób korzystających z usług przewoźników.

Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

Informacje takie można przekazywać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Kłobucku lub telefonicznie na numer: 34 3109290.

Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. W naszym powiecie miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking za D.H. Merkury w Kłobucku, jednak po wcześniejszym umówieniu się, sprawdzenia autokaru może być wykonywane w innym miejscu lub na trasie przejazdu auobusu.

  • kontrola autokaru
  • kontrola autokaru
  • kontrola autokaru