Podsumowanie kłobuckich działań "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Podsumowanie kłobuckich działań "NURD"

Data publikacji 04.08.2017

Wczoraj na terenie powiatu kłobuckiego policjanci przeprowadzili działania "NURD". Akcja skierowana była przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji mundurowi ujawnili łącznie 7 wykroczenia popełnione przez pieszych i rowerzystów.

W kłobuckiej akcji "NURD" udział wzięło 6 policjantów z drogówki, którzy ujawnili 23 wykroczeń, w tym 7 popełnione przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 12 polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Za popełnione wykroczenia wobec 1 pieszego zastosowano pouczenie, natomiast 4 pieszych ukarano mandatami karnymi. Niestety w 2 przypadkach okazało się, że kontrolowani rowerzyści spożywali wcześniej alkohol.

Ponadto w czasie prowadzonych działań mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu mieszkańcowi Kłobucka, który jechał samochodem osobowym mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna musi liczyć się z surową karą i utratą prawa jazdy na kilka lat.