Wiadomości

W powiecie kłobuckim trwają działania „Bezpieczny Weekend”

Data publikacji 02.09.2017

Od wczoraj policjanci na terenie całego kraju prowadzą wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend – Ostatni Weekend Wakacji”. W akcję zaangażowała się również kłobucka drogówka. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę oraz przestrzegamy przed prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

Działania „Bezpieczny weekend– Ostatni Weekend Wakacji”, potrwają do godziny 22.00 w niedzielę. W tym czasie należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze prowadzą również wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.