Bezpieczna droga do szkoły w powiecie kłobuckim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie kłobuckim

Data publikacji 05.09.2017

W powiecie kłobuckim trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas działań policjanci czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, kontrolują autobusy przewożące dzieci oraz rozdają odblaski. Wczoraj pracy mundurowych przyglądał się redaktor audycji „Za kierownicą” emitowanej w Polskim Radiu Katowice.

Od wczoraj trwa akcja Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku działania trwają tydzień czasu i zakończą się w najbliższy piątek. Kłobuccy mundurowi na terenie różnych miejscowości powiatu kłobuckiego czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz kontrolowali autobusy przewożące dzieci. Na spotkaniach z dziećmi stróże prawa udziela praktycznych porad, uczą najmłodszych zasad ruchu drogowego oraz wskazują najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Ponadto policjanci z drogówki przekazują najmłodszym i ich opiekunom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Wczoraj pracy mundurowych przyglądał się redaktor audycji „Za kierownicą” emitowanej w Polskim Radiu Katowice.

Przypominamy, że akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Apelujemy więc ponownie:

• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!

• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • działania Bezpieczna droga do szkoły