Wiadomości

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych w powiecie kłobuckim

Data publikacji 25.09.2017

Mundurowi z kłobuckiej drogówki włączyli się w europejskie działania “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Akcja zorganizowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL. Podczas działań mundurowi przypominają kierowcom o przestrzeganiu przepisów i zdrowym rozsądku.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero”, przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września br. Oprócz wzmożonej aktywności policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.
Głównymi celami działań EDWARD są:

  • podniesienie świadomości dotyczącej nadal aktualnego problemu, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wypadki z udziałem osób rannych lub zabitych na drogach Europy;
  • ponowne skierowanie uwagi podmiotów działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na prowadzenie skutecznych działań niezbędnych do osiągnięcia celu Europy 2020, tzn. zmniejszenia o połowę łącznej liczby ofiar śmiertelnych wypadków w Unii Europejskiej do 2020 r. w stosunku do 2010 r., kiedy to na drogach zginęło 31.500 osób;
  • pokazanie wartości, jaką mają ustanowione cele dla państw członkowskich Unii Europejskiej;
  • zaprezentowanie możliwości znacznego zredukowania liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych, płynących ze współpracy różnych sektorów i podmiotów

Powyższa inicjatywa została poparta m.in. przez Komisję Europejską, Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC), Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wielkiej Brytanii oraz policję ruchu drogowego wszystkich państw, będących członkami TISPOL.
Na stronie TISPOL będzie można śledzić informacje o wypadkach śmiertelnych, do których doszło w tym dniu na drogach całej Europy.

Mundurowi z kłobuckiej drogówki podczas prowadzonych kontroli informowali kierowców o prowadzonej akcji. Jednocześnie policjanci apelowali o rozwagę i jazdę z prędkością dostosowaną do panujących warunków ruchu na drodze z zachowaniem zasady szczególnej ostrożności w miejscach tego wymagających.

Więcej informacji na temat działań EDWARD.

  • EDWARD w powiecie kłobuckim
  • EDWARD w powiecie kłobuckim
  • Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych w powiecie kłobuckim
Ładowanie odtwarzacza...