Wiadomości

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Data publikacji 16.11.2017

Niska temperatura stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno dla bezdomnych oraz osób starszych i samotnych, ale również dla nietrzeźwych przebywających na dworze lub w opuszczonych budynkach. Dlatego też, apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Pamiętajmy, że wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Termometry wskazują coraz niższe wartości, a nocą notujemy pierwsze ujemne temperatury. Taka sytuacja stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno bezdomnych oraz osób starszych i samotnych, ale również dla nietrzeźwych przebywających na dworze lub w opuszczonych budynkach.

Dzielnicowi z Kłobucka oraz z komisariatów we Wręczycy Wiekiej i Krzepicach odwiedzają ośrodki pomocy społecznej, urzędy gmin a także szkoły, gdzie rozpowszechniają informacje o możliwościach uzyskania pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla potrzebujących.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na bezdomnych i przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.

Informujemy również, że na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym.

Pamiętajmy, że wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

  • dzielnicowy rozkleja plakaty
  • dzielnicowy rozkleja plakaty
  • dzielnicowy rozkleja plakaty
  • dzielnicowy rozkleja plakaty
  • dzielnicowy rozkleja plakaty
  • dzielnicowy rozkleja plakaty
Ładowanie odtwarzacza...