Pijany kierowca toyoty uderzył w autobus - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Pijany kierowca toyoty uderzył w autobus

Data publikacji 16.01.2018

Kłobuccy śledczy, pod nadzorem częstochowskiego prokuratora, wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w czwartek na drodze wojewódzkiej nr 491 w Łobodnie. Kilka minut po godzinie 14.00 kierowca jadącej w kierunku Częstochowy toyoty przejechał przez oś jezdni wprost na jadący w przeciwnym kierunku autobus. Taki manewr mógł wynikać z faktu, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał w organizmie niespełna 2 promile alkoholu.

W czwartek kilka minut po godzinie 14.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy Łobodnem a Miedźnem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi, jadący w kierunku Częstochowy, 54-letni kierowca toyoty przejechał przez oś jezdni i uderzył w jadący z przeciwka autobus relacji Częstochowa – Sieradz. W konsekwencji autobus, którym jechało kilkunastu pasażerów zjechał do rowu, natomiast toyota po drugiej strony drogi i uderzyła w przydrożne drzewo.

W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód marki alfa romeo, który najechał na tył autobusu. Alfa romeo kierował 27-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Kierowcy autobusu i alfa romeo byli trzeźwi.

Niestety w trakcie prowadzonego badania trzeźwości okazało się, że kierowca toyoty miał w organizmie niespełna 2 promile alkoholu. Mężczyzna również jest mieszkańcem naszego powiatu. Na skutek zdarzenia odniósł obrażenia ciała i został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Wczoraj prokurator wszczął śledztwo w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym przez nieodpowiedzialnego 54-latka. Za popełniony czyn grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kilkuletni pobyt w więzieniu.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają teraz śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratura.

  • wypadek drogowy
  • wypadek
  • wypadek drogowy