Wiadomości

Kłobucka drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczne skrzyżowanie”

Data publikacji 27.01.2018

Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczne skrzyżowanie”. Podstawowym celem akcji było podniesienie bezpieczeństwa na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach oraz kontrola wzajemnych relacji pomiędzy pieszymi i kierowcami. Podczas kilkugodzinnych działań mundurowi ujawnili 17 wykroczeń, w tym 6 popełnionych przez kierowców, którzy przekroczyli prędkość w rejonie skrzyżowań.

Mundurowi z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kilkugodzinne działania „Bezpieczne skrzyżowanie”, podczas których monitorowali skrzyżowania na terenie miasta. Stróże prawa zwracali uwagę na to, czy w tych miejscach uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów. Podstawowym celem akcji było podniesienie bezpieczeństwa na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach oraz kontrola wzajemnych relacji pomiędzy pieszymi i kierowcami.

Podczas działań mundurowi ujawnili 17 wykroczeń, w tym 6 popełnionych przez kierowców, którzy przekroczyli prędkość w rejonie skrzyżowań. W 11 przypadkach policjanci ukarali sprawców wykroczeń mandatami, natomiast sześć osób zostało pouczonych.

Policjanci z drogówki zapowiadają kolejne tego typu akcje, które będą prowadzone na ruchliwych skrzyżowaniach w naszym powiecie.

Przypominamy, że w rejonie skrzyżowań zarówno piesi jak i kierujący pojazdami zobowiązani są zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo, a na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

  • działania policyjne
  • działania policyjne
  • działania policyjne