Wiadomości

"Nasza okolica – nasze bezpieczeństwo" czyli debata w Parzymiechach

Data publikacji 12.02.2018

Kłobuccy policjanci wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Parzymiechach zorganizowali debatę społeczną „Nasza okolica – nasze bezpieczeństwo”. Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali z mieszkańcami o lokalnych problemach oraz możliwościach wspólnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Tradycyjnie stróże prawa zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy ma możliwość realnie wpłynąć na stan bezpieczeństwa w swojej okolicy.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Parzymiechach odbyła się debata społeczna pod hasłem „Nasza okolica – nasze bezpieczeństwo”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez mundurowych z kłobuckiej komendy oraz nauczycieli z ZS-P w Parzymiechach. Spotkaniu przewodniczyli Dyrektor placówki, Pani mgr Jolanta Węzik oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł.insp. Tomasz Górka.

Podczas spotkania profilaktyk społeczny st.sierż. Tomasz Solnica zaprezentował i omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Ponadto policjant wspólnie z dzielnicową sierż.sztab. Katarzyną Kasprzak przedstawili na czym polega codzienna praca policjantów „pierwszego kontaktu”.

 

 • debata społeczna
 • debata społeczna
 • debata społeczna

Następnie głos zabrali przedstawiciele Urzędu Gminy w Lipiu, którzy zaprezentowali zakończone i planowane inwestycje gminne na terenie Parzymiech oraz problematykę związaną ze smogiem oraz możliwościami walki z zanieczyszczeniami powietrza.

 • debata społeczna
 • debata społeczna
 • debata społeczna

Po wystąpieniach zaproszonych gości nie zabrakło również dyskusji z mieszkańcami o lokalnych problemach oraz możliwościach wspólnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W rozmowach dominowały tematy związane z działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Podczas debaty stróże prawa po raz kolejny zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy ma możliwość realnie wpłynąć na stan bezpieczeństwa w swojej okolicy.

 • debata społeczna
 • debata społeczna
 • debata społeczna

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Parzymiechach za pomoc przy organizacji debaty, natomiast mieszkańcom za obecność oraz konstruktywną dyskusję na temat działań wpływających na poprawę bezpieczeństwa w Parzymiechach.