W Miedźnie dyskutowali o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

W Miedźnie dyskutowali o bezpieczeństwie

Data publikacji 14.05.2018

Kłobuccy policjanci wspólnie z UG w Miedźnie oraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnie oraz zorganizowali debatę społeczną „Bezpieczne Miedźno – możesz mieć na to wpływ”. Podczas prowadzonej dyskusji uczestnicy rozmawiali z mieszkańcami o lokalnych problemach oraz możliwościach wspólnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Ponadto, spotkanie było okazją do przeprowadzenia konsultacji społecznej w sprawie odtworzenia Posterunku Policji w Miedźnie.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Miedźnie odbyła się debata społeczna pod hasłem „„Bezpieczne Miedźno – możesz mieć na to wpływ”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez mundurowych z kłobuckiej komendy, Urząd Gminy w Miedźnie, a także przez dyrekcję i nauczycieli z ZS-P w Miedźnie. Spotkaniu przewodniczyli Dyrektor placówki, Pani mgr Wioletta Skoczylas oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł.insp. Tomasz Górka.


Podczas spotkania profilaktyk społeczny st.sierż. Tomasz Solnica zaprezentował i omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Ponadto dzielnicowy sierż.sztab. Bartłomiej Macherzyński przedstawili na czym polega codzienna praca policjantów „pierwszego kontaktu”.
Przeprowadzone spotkanie było bardzo dobrą okazją do przeprowadzenia konsultacji społecznej w sprawie odtworzenia Posterunku Policji w Miedźnie.
 

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miedźnie za pomoc przy organizacji debaty, natomiast mieszkańcom za obecność oraz konstruktywną dyskusję na temat działań wpływających na poprawę bezpieczeństwa w Gminie Miedźno.