Wiadomości

Eliminacje do turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2018” w Kłobucku

Data publikacji 31.05.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz Komisariatów Policji we Wręczycy Wielkiej i Krzepicach uczestniczyli w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Patrol Roku 2018”. Mundurowi rozwiązywali test wiedzy. Teraz najlepsza para patrolowa pojedzie do Katowic, gdzie zmierzy się z przedstawicielami wszystkich jednostek garnizonu śląskiego.

W kłobuckiej komendzie odbyły się eliminacje I stopnia turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2018". Mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kłobucku oraz Komisariatów Policji we Wręczycy Wielkiej i Krzepicach, którzy na co dzień patrolują teren naszego powiatu rozwiązywali test wiedzy zawodowej dotyczący przepisów karnych i wewnętrznych, obowiązujących w Policji.

Najlepsi okazali się policjanci z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej: sierż. Arkadiusz Paciepnik oraz st.post. Mateusz Kaczorowski, którzy teraz będą reprezentować naszą jednostkę na tle garnizonu śląskiego.

W finale wojewódzkim rozgrywanym w Katowicach stróże prawa będą musieli potwierdzić swoją wiedzę teoretyczną, zaliczyć sprawdzian ze stosowania technik obezwładniania osób oraz strzelania z broni służbowej, a także w jak najkrótszym czasie pokonać tor przeszkód.

Naszym kolegom życzymy samych sukcesów na wojewódzkim etapie konkursu!