Trwa akcja "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Trwa akcja "NURD"

Data publikacji 01.10.2018

Dzisiaj na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Do dyslokacji patroli w czasie akcji wykorzystywana jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „NURD”. Głównym celem akcji jest podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz kierujących motorowerami. Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolują wzajemne relacje zarówno kierujących jak i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu, natomiast do dyslokacji patroli wykorzystywana jest m.in Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodatkowo w ramach akcji stróże prawa bacznie przyglądają się rowerzystom i motorowerzystom. Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących jednośladami oraz sprawdzają wymagane dokumenty i stan techniczny skuterów i motocykli.

Akcja będzie trwała do godziny 22.00.