Wiadomości

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy. Jechał 126km/h w terenie zabudowanym!

Data publikacji 02.10.2018

Niestety pomimo wielu apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie podczas weryfikacji naniesionego przez mieszkańców zagrożenia, prawo jazdy stracił 47-latni kierowca forda kuga, który w terenie zabudowanym, w Nowej Szarlejce, jechał z prędkością 126km/h!

Niestety pomimo wielu działań profilaktycznych i apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają przepisów i zdarza się, że znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy sami, precyzyjnie zaznaczają miejsca gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.


W minioną niedzielę, podczas weryfikacji zagrożenia w Nowej Szarlejce, prawo jazdy stracił 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który w terenie zabudowanym jechał fordem kuga z prędkością 126km/h!

Przypominamy, że czas reakcji kierowcy na dostrzeżenie zagrożenia na drodze wynosi około 1 sekundy, natomiast w tym czasie, przy prędkości 100km/h, samochód pokonuje odległość około 28 metrów!!!

Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego!!!