Policjanci zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy

Data publikacji 08.10.2018

W ubiegłym tygodniu prawo jazdy straciło dwóch kolejnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Na ul. Jasnogórskiej w Białej kierowca bmw jechał z prędkością 107km/h, natomiast w miejscowości Dankowice Piaski kierowca forda przekroczył dozwoloną prędkość o 53km/h. Miejsca prowadzonych kontroli nie były przypadkowe i wynikały z weryfikacji zagrożeń naniesionych na KMZB.

W ubiegłym tygodniu policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy. Mundurowi prowadzili kontrole w różnych miejscach naszego powiatu, weryfikując zagrożenia przekraczania prędkości w terenie zabudowanym, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na ul. Jasnogórskiej w Białej, policjanci zatrzymali bmw, którym kierował 24-letni mieszkaniec Częstochowy. W terenie zabudowanym, mężczyzna jechał z prędkością 107km/h. Tego samego dnia, po przeciwnej stronie powiatu kłobuckiego, w miejscowości Dankowice Piaski, drogówka „namierzyła” jadącego z dużą prędkością forda fiestę. Urządzenie pomiarowe TruCAM wskazało prędkość o 103km/h. Samochodem kierowa 31-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który w rozmowie z mundurowymi stwierdził, że nie spodziewał się kontroli w tamtym miejscu - być może dlatego, że miejsce kontroli wskazali sami mieszkańcy za pomocą KMZB.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj kierowcy utracili prawo jazdy na trzy miesiące.