Mundurowi spotkali się z przyszłymi kierowcami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Mundurowi spotkali się z przyszłymi kierowcami

Data publikacji 08.10.2018

Policjanci z drogówki wspólnie z profilaktykiem społecznym odwiedzili uczniów w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku. Tematem prelekcji były przepisy ruchu drogowego, a szczególnie zagadnienia dotyczące tak zwanych „młodych kierowców”. Mundurowi przedstawili i omówili zdarzenia drogowe z naszego powiatu, obrazujące skutki brawury i ryzykowanych zachowań w ruchu drogowym.

W Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku policjanci z drogówki wspólnie z profilaktykiem społecznym sierż.sztab. Tomaszem Solnicą przeprowadzili zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież miała okazję zapoznać się z informacjami o stanie bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego oraz w powiecie kłobuckim.

Stróże prawa wyjaśniali najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców oraz tłumaczyli, jakie konsekwencje dla młodego człowieka może mieć spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Nie zabrakło też wielu praktycznych wskazówek, np. co należy zrobić na miejscu zdarzenia drogowego i kiedy kierowcy uczestniczący w kolizji nie muszą wzywać policji.

  • policjanci w liceum
  • policjanci w liceum
  • policjanci