Bezpieczni seniorzy z powiatu kłobuckiego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Bezpieczni seniorzy z powiatu kłobuckiego

Data publikacji 31.10.2018

Profilaktyk społeczny z kłobuckiej komendy wziął udział w obchodach „Dnia Seniora”, które zostały zorganizowane prze Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kłobucku. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej imprezy odbywa się pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Podczas prowadzonej prelekcji sierż.sztab. Tomasz Solnica przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ostrzegał przed przestępcami oszukującymi starsze osoby metodami na tzw „wnuczka” czy też „na policjanta”.

Profilaktyk społeczny z kłobuckiej komendy wziął udział w obchodach „Dnia Seniora”, które zostały zorganizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kłobucku. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej imprezy odbywa się pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Poza spotkaniem z przedstawicielem mundurowych, seniorzy z naszego powiatu mogli skorzystać z porad udzielanych przez ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Podczas prowadzonej prelekcji sierż.sztab. Tomasz Solnica przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ostrzegał przed przestępcami oszukującymi starsze osoby metodami na tzw „wnuczka” czy też „na policjanta”.
Uczestnicy spotkania zadawali policjantowi dużo pytań na nurtujące ich tematy związane z bezpieczeństwem. Nie zabrakło również dyskusji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz kradzieży danych osobowych. Korzystając z okazji mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Dziękujemy serdecznie organizatorom spotkania oraz wszystkim seniorom za udział i bardzo ciekawą dyskusję!

  • działania bezpieczny senior
  • działania bezpieczny senior
  • działania bezpieczny senior