Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości

Data publikacji 03.12.2018

W ubiegłym tygodniu kłobuccy mundurowi otrzymali nowe urządzenie służące do badania stanu trzeźwości kierowców. Alkomat pozwala na bardzo szybkie przebadanie kierującego pod kątem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie zakupione ze środków pochodzących z Gminy Miedźno zostało przekazane dzielnicowym pracującym na terenie tej gminy.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy w Miedźnie, kłobuccy mundurowi otrzymali nowe urządzenie służące do badania stanu trzeźwości kierowców. Nowy alkomat, zakupiony ze środków pochodzących z Gminy Miedźno, został przekazany dzielnicowym pracującym na terenie tej gminy. Urządzenie działa na prostej zasadzie. Badany kierowca przez kilka sekund wdmuchuje powietrze w kierunku urządzenia, które pracuje bez ustnika, po czym bardzo szybko otrzymujemy wynik pozwalający stwierdzić czy badany znajduje się pod działaniem alkoholu.

Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się podczas prowadzonych akcji "Trzeźwość", w czasie których celem mundurowych jest przebadanie jak największej ilości kierujących.

Nowy alkomat na pewno pozwoli zatrzymać niejednego pijanego kierującego, co bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, zarówno na drogach gminy Miedźno jak i całego powiatu kłobuckiego.

  • policjanci otrzymali nowe urządzenie do badani trzeźwości
  • policjanci otrzymali nowe urządzenie do badani trzeźwości
  • policjanci otrzymali nowe urządzenie do badani trzeźwości