Wiadomości

Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 27.12.2018

Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci z różnych pionów garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie sześciodniowych działań na drogach województwa doszło do 38 wypadków. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. W powiecie kłobuckim odnotowaliśmy 8 kolizji i zatrzymaliśmy jednego nietrzeźwego kierowcę.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22.00. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę ponad 2700 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych. Stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach oraz tam, gdzie można się było spodziewać łamania przepisów. Policjanci drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety zatrzymano aż 124 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt oraz poprzedzających je dni doszło do 38 wypadków drogowych, w których życie straciły 4 osoby, a 39 zostało rannych. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 912 niegroźnych kolizji.

W czasie prowadzonych działań w powiecie kłobuckim nie doszło do wypadku drogowego, natomiast odnotowaliśmy 8 kolizji drogowych oraz zatrzymaliśmy jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym.