Obchody Święta Wojska Polskiego w Kłobucku - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Obchody Święta Wojska Polskiego w Kłobucku

Data publikacji 16.08.2019

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka uczestniczył w obchodach z okazji Święta Wojska Polskiego. Wspólnie z Komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku złożyli kwiaty pod pomnikami Józefa Piłsudskiego, Matki Polki oraz Władysława Sebyły. W uroczystościach uczestniczył również Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Wczoraj w Kłobucku odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Wojska Polskiego. Po mszy świętej w kościele pw. św. Marcina uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do miejsc pamięci narodowej, oddając w ten sposób hołd żołnierzom poległym w walce o niepodległość ojczyzny.

Wiązanki kwiatów złożyli tam m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz gminy i powiatu, kombatanci i działacze Ligii Obrony Kraju, a także przedstawiciele służb mundurowych, w tym Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka wspólnie z Komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Robertem Ladrą.

W uroczystościach uczestniczył również Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Dowódcą pocztu był sierż.sztab. Karol Popęda, asystującym sierż.sztab. Mateusz Krysik a sztandarowym sież. Marcin Przygoda.

Podczas przemarszu nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwali policjanci z kłobuckiej komendy.

  • komendant policji i straży pożarnej składają kwiaty pod pomnikiem
  • komendant policji i straży pożarnej składają kwiaty pod pomnikiem
  • komendant policji i straży pożarnej składają kwiaty pod pomnikiem