Podsumowanie środowej akcji „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Podsumowanie środowej akcji „Prędkość”

Data publikacji 23.08.2019

W minioną środę policjanci z kłobuckiej drogówki wzięli udział w krajowej akcji pod kryptonimem "Prędkość". Mundurowi zatrzymali do kontroli 50 kierowców w tym 42, którzy jechali za szybko. Miejsca, w których prowadzono kontrolę prędkości były wyznaczane na podstawie zgłoszeń jakie zostały przekazana za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną środę policjanci z kłobuckiej drogówki włączyli się w krajowe działania prowadzone pod nazwą "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Podczas akcji stróże prawa zatrzymali 50 kierowców, w tym 42 którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Drogówka zapowiada kolejne akcje ukierunkowane na dyscyplinowanie kierowców, którzy mają „za ciężką” nogę.

Z uwagi na fakt, iż w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, apelujemy o odpowiedzialną i rozsądną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Miejsca, w których prowadzono kontrolę prędkości były wyznaczane na podstawie zgłoszeń jakie zostały przekazana za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.