Wiadomości

Po raz kolejny RSD pomogło dyscyplinować kierowców, którzy nie reagują na czerwone światło

Data publikacji 24.09.2019

Po raz kolejny, w Lgocie kłobucka drogówka przeprowadziła działania wymierzone w „agresję drogową”, do której dochodzi na zwężeniu DK nr 43, w rejonie budowanej autostrady. To właśnie w tym miejscu wielu kierowców ignoruje sygnalizację świetlną i wjeżdża za sygnalizator na czerwonym świetle. Przypominamy, że takie zachowanie stanowi wykroczenie drogowe zagrożone mandatem w kwocie od 300 do 500 złotych oraz 6 punktami karnymi.

W miniony czwartek, w godzinach przedpołudniowych kłobucka drogówka przez dwie godziny prowadziła kolejne działania wymierzone w „agresję drogową”, do której dochodzi na zwężeniu drogi krajowej nr 43, w rejonie budowanej autostrady. To właśnie w tamtym miejscu, wielu kierowców ignoruje sygnalizację świetlną i wjeżdża za sygnalizator, który pokazuje czerwone światło. Co więcej, niektórzy kierowcy taki nielegalny manewr poprzedzają wyprzedzaniem jednego lub kilku pojazdów, które prawidłowo zatrzymały się przed sygnalizatorem. Zachowanie to jest pospolitym przykładem drogowej agresji, powodującym duże zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza dla kierowców, którzy z drugiej strony wjechali na drogę w sposób prawidłowy – na zielonym świetle.

Podczas czwartkowych działań ujawniono ponad 20 takich zachowań.

Przypominamy, że to wjazd za sygnalizator pokazujący czerwone światło stanowi wykroczenie drogowe, za które grozi mandat karny w kwocie od 300 do 500zł oraz 6 punktów karnych.

Wobec sprawców, którzy skorzystali by z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, przewidziany jest tryb skierowania wniosku o ukaranie do sądu – oczywiście z dowodem w postaci zarejestrowanego wykroczenia.

Tak jak w przypadku wcześniejszych tego typu akcji, kłobuccy mundurowi byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

  • zapis z rejestratora RSD auta jadą ulicą
  • zapis z rejestratora RSD auta jadą ulicą
  • zapis z rejestratora RSD auta jadą ulicą