Wiadomości

Po raz kolejny zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów

Data publikacji 15.10.2019

Kłobuccy policjanci we współpracy z Urzędem Gminy w Miedźnie po raz kolejny zorganizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców tej gminy. Mundurowi rozdawali zestawy świateł ledowych do rowerów i apelowali do rowerzystów, aby o nich nie zapominali, zwłaszcza po zmroku, zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Dzięki światłom rowerzyści są widoczni dla kierowców ze znacznie większej odległości, a przez to bezpieczniejsi na drodze.

Na początku października, kłobuccy policjanci we współpracy z Urzędem Gminy w Miedźnie, zorganizowali kolejne działania, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego i dotyczyły przede wszystkim rowerzystów.

Policjanci ruchu drogowego wraz z dzielnicowym oraz pracownikiem Urzędu Gminy w Miedźnie rozdawali zakupione z gminnych środków zestawy świateł ledowych, jednocześnie apelując do rowerzystów, aby nie zapominali o nich zwłaszcza po zmroku.

Mundurowi przypominali, że jazda rowerem z włączonym światłem zwiększa nasze bezpieczeństwo, a nawet może uratować życie.

Apelujemy do rowerzystów i pieszych!

Praw fizyki oszukać się nie da. Nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie te trzy elementy mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem. Nasze szanse jako pieszych czy rowerzystów niewyobrażalnie wzrastają wtedy, kiedy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski w myśl zasady „WIDOCZNY – BEZPIECZNY”.