Wiadomości

Kłobuccy policjanci wspierają służby sanitarne w walce z koronawirusem

Data publikacji 16.03.2020

Kłobuccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu kłobuckiego, wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny. Każdego dnia umundurowani funkcjonariusze kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają pod wskazanymi adresami. Sprawdzają czy nie potrzebują dodatkowej pomocy i dopytują o ich samopoczucie. Zebrane informacje są następnie przekazywane odpowiednim służbom.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, mundurowi z kłobuckiej komendy dbają o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu kłobuckiego.

Wspierając służby sanitarne, policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym miejscu.

Policjanci z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu, dzwonią z telefonów służbowych do osób obietych kwarantanną i podczas rozmowy telefonicznej sprawdzają czy osoby te nie potrzebują pomocy i dopytują o ich samopoczucie. Wszelkie uwagi przekazują następnie odpowiednim służbom.

Przypominamy, że dbając o zdrowie i bezpieczeństwo tak własne, jak i inncyh, w miarę możliwości należy pozostać w domach i nie gromadzić się w miejscach publicznych.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie oraz w celu ograniczenia zakażeń, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.