Kłobuccy policjanci odwiedzili półkolonistów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Kłobuccy policjanci odwiedzili półkolonistów

Data publikacji 08.07.2020

Wakacje i związana z nimi słoneczna pogoda oraz duża ilość czasu wolnego, sprzyjają zabawom i relaksowaniu się, zwłaszcza "na powietrzu". Dlatego szczególnie w tym czasie, korzystając z letnich przyjemności, nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kłobuccy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, odwiedzili półkolonistów w jednej ze szkół językowych w Kłobucku.

W miniony piątek stróże prawa z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w jednej ze szkół językowych w Kłobucku. Mundurowi w trakcie spotkania, w ciekawy sposób przypomnieli najmłodszym słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego poruszony był temat bezpieczeństwa w domu i na podwórku, a także letniego wypoczynku nad wodą czy w górach. Policjanci przypomnieli również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zagrożeniach jakie czyhają na przejazdach kolejowych. Przestrzegali przed nieznajomymi, którzy nas zaczepią i mówili jak należy się wówczas zachować. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, na przykład kiedy zaatakuje nas agresywny pies oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

Ponadto, z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19, stróże prawa nie ominęli również tematu obowiązujących ograniczeń dotyczących utrzymywania dystansu między ludźmi, czy specjalnych zasad dotyczących higieny.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku!

  • policjantka i policjant podczas pogadanki z półkolonistami
  • policjantka i policjant podczas pogadanki z półkolonistami
  • policjantka pokazuje dzieciom jak chronić się przed atakującym nas psem