Bezpieczni nad wodą podczas wakacji - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Bezpieczni nad wodą podczas wakacji

Data publikacji 16.07.2020

Policjanci z kłobuckiej komendy, w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, podczas spotkań z mieszkańcami na terenach rekreacyjnych, przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Mundurowi sprawdzają także czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Wczoraj stróże prawa odwiedzili wypoczywających nad kłobuckim zalewem Zakrzew.

Pomimo pogody "w kratkę", sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Chociaż wakacje to okres beztroski, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. W trosce o nasze bezpieczeństwo, kłobuccy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki wraz z dzielnicowym, w myśl kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą", spotykają się z wypoczywającymi nad zbiornikami wodnymi, znajdującymi się w naszym powiecie i przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Ponadto mundurowi, w celu eliminowania nieszczęśliwych wypadków podczas letniego wypoczynku nad wodą, przypominają o obowiązujących przepisach prawach dotyczących zachowania nad wodą.

Pamiętajmy! Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie, np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona.

  • policjanci rozmawiają z osobami odpoczywającymi nad zalewem
  • policjanci rozmawiają z dziećmi odpoczywającymi nad zalewem
  • policjanci rozmawiają z dziećmi odpoczywającymi nad zalewem
  • policjanci rozmawiają z osobami odpoczywającymi nad zalewem
  • policjanci rozmawiają z dziećmi odpoczywającymi nad zalewem
  • dzielnicowy z ratownikiem