Dzielnicowy odwiedził przedszkole w Kalei - Twój Dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Twój Dzielnicowy

Dzielnicowy odwiedził przedszkole w Kalei

26.10.2017    Kłobuck

Dzielnicowy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej sierż.sztab. Bartłomiej Macherzyński spotkał się z przedszkolakami w Kalei. Policjant opowiedział o swojej pracy oraz przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze i w domu. Ponadto dzielnicowy w bardzo ciekawy sposób przekazał najmłodszym jak należy się zachować na miejscu wypadku drogowego.

Dzielnicowy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej sierż.sztab. Bartłomiej Macherzyński spotkał się z przedszkolakami w Kalei. Na spotkaniu najmłodsi dowiedzieli się czym zajmuje się dzielnicowy oraz usłyszeli o najważniejszych zasadach, które wpływają na ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Zgodnie z założeniami kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, maluchy uczyły się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest noszenie przez nich elementów odblaskowych.

Najwięcej emocji u przedszkolaków wzbudziła jednak bardzo ciekawa prezentacja o tym jak należy się zachować na miejscu wypadku drogowego. Sierż.sztab. Bartłomiej Macherzyński, który od 5 lat jest kwalifikowanym ratownikiem w policji, pokazał maluchom metody postępowania z rannymi i nieprzytomnymi osobami.

foto: ZS-P w Kalei

  • dzielnicowy
  • Dzielnicowy