Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Uwaga ślisko - apelujemy ostrożną jazdę !!!

  Opady śniegu oraz niska temperatura spowodowały, że na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Wobec tak trudnych warunków drogowych apelujemy o ostrożną jazdę. Kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych, gdyż lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie! Zwracamy się również do pieszych, aby pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.

 2. Kolejny „pirat drogowy” stracił prawo jazdy dzięki TruCAM

  Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki zarejestrował osobowego vw phaenona, który w terenie zabudowanym na ul. Wręczyckiej w Nowej Szarlejce, poruszał się z prędkością 120 km/h. Samochodem kierował 41-letni mieszkaniec Częstochowy. Zatrzymany otrzymał wysoki mandat i stracił prawo jazdy, które odzyska za 3 miesiące.

 3. Pijany kierowca toyoty uderzył w autobus

  Kłobuccy śledczy, pod nadzorem częstochowskiego prokuratora, wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w czwartek na drodze wojewódzkiej nr 491 w Łobodnie. Kilka minut po godzinie 14.00 kierowca jadącej w kierunku Częstochowy toyoty przejechał przez oś jezdni wprost na jadący w przeciwnym kierunku autobus. Taki manewr mógł wynikać z faktu, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał w organizmie niespełna 2 promile alkoholu.

 4. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 5. Od rana drogówka prowadzi działania „BEZPIECZNY PIESZY”

  Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomaga dziś pracę policjantów z kłobuckiej drogówki prowadzących działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Auto wyposażone jest w nowoczesną elektronikę m.in. obrotowe kamery, anteny, monitory, które bardzo dokładnie obrazują popełnione przewinienia drogowe. Podczas prowadzonych działań „oko” kamery skupia się na wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych.

 6. Potrącenie pieszej w Iwanowicach Małych.

  Kłobuccy kryminalni wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek, kilkanaście minut po 16.00 na na DK nr 43 w Iwanowicach Małych. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 40-letnia kierująca opla potrąciła 15-letnią dziewczynę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku.

 7. "Wpadł" dzięki TruCAM i stracił prawo jazdy

  W miniony piątek kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. W ciągu jednego dnia, w całym powiecie stróże prawa zatrzymali do kontroli 38 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich jechał z prędkością 114 km/h. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego stracił już prawo jazdy.

 8. W powiecie kłobuckim trwają policyjne działania "Prędkość"

  Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie całego kraju trwają działania "Prędkość". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu będą wykorzystywać wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, z jaką kierujący przejeżdżać będą przez krajowe drogi. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 9. Zmienne warunki na drodze - apelujemy o rozwagę

  Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 10. TruCam- Nowoczesna broń do walki z piratami drogowymi

  Policjanci z kłobuckiej drogówki otrzymali nowy laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20. Nowoczesny radar oprócz pomiaru prędkości daje również możliwość wykonania zdjęcia i nagrania mierzonego pojazdu. Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami.