Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Jechał simsonem mając w organizmie niespełna 3,5 promila

  W minioną sobotę kilka minut przed godziną 22.00 dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację dotyczącą zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty na ul. Sienkiewicza w Łobodnie. Na miejscu okazało się, że 38-latek kierujący simsonem stracił panowanie nad motorowerem po czym wywrócił się wraz z jednośladem. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie dlatego, że mężczyzna miał w organizmie niespełna 3,5 promila alkoholu!

 2. Mundurowi zabezpieczali "Dni Kłobucka 2018"

  W miniony weekend mundurowi zabezpieczali obchody "Dni Kłobucka 2018". Przygotowane przez organizatora koncerty oraz inne atrakcje odbywały się w centrum miasta. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych czy ekscesów chuligańskich.

 3. Jedź tak, abyś bezpiecznie dojechał do celu

  Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata charakteryzują się wysokim wskaźnikiem wypadków. Ponad jedna trzecia zdarzeń, do których się przyczyniają, spowodowana jest niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.

 4. Kłobuccy policjanci szkolą się z techniki jazdy

  Policjanci z Częstochowy, Kłobucka i Lublińca uczestniczą w cyklicznych szkoleniach z zakresu doskonalenia techniki jazdy policyjnym radiowozem. Mundurowi przypominają sobie szczegółowe przepisy ruchu drogowego, zapoznają z problematyką wypadków oraz uczestniczą w zajęciach praktycznych na placu manewrowym. Jednym z instruktorów jest asp. Mariusz Gawlik z kłobuckiej drogówki.

 5. Tragiczny wypadek przy budowie autostrady A1

  Kłobuccy śledczy, pod nadzorem częstochowskiego prokuratora, wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Nowej Szarlejce na drodze wojewódzkiej nr 494. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca oplem nie zastosowała się do sygnałów wydawanych przez kierujących ruchem i wjechała pod wozidło pracujące na budowie. Niestety kobieta zginęła na miejscu.

 6. Drogówka kontrolowała pojazdy transportujące odpady

  Kłobucka drogówka włączyła się w działania DEMETER IV, których celem jest kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów. Mundurowi sprawdzali ciężarówki przejeżdżające przez teren powiatu, kontrolując m.in. legalność przewożenia odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Policjanci zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi.

 7. Trwa akcja „Trzeźwość”

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Działania prowadzone są od 5.00 i potrwają do 13.00. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom.

 8. Kierował ciężarowym zestawem mając ponad promil alkoholu

  Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowego volvo z naczepą, który w terenie zabudowanym jechał niespełna 80km/h. Co więcej, w czasie kontroli okazało się, że kierujący zestawem obywatel Białorusi miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialny cudzoziemiec został zatrzymany i trybie przyśpieszonym doprowadzony do sądu.

 9. Zmiana organizacji ruchu na ul. Kard. Wyszyńskiego w Kłobucku

  Od 28 maja 2018 roku na ul. Kard. Wyszyńskiego w Kłobucku wprowadzona została stała organizacja ruchu polegająca na wprowadzeniu drogi jednokierunkowej z wyznaczeniem parkowania. Wjazd na ul. Kard. Wyszyńskiego możliwy jest od strony 11-go Listopada. Przypominamy o obowiązku stosowania się do znaków drogowych poziomych i pionowych, prawidłowym parkowaniu pojazdów, a także apelujemy o wzajemny szacunek i kulturę na drodze.

 10. Sprawdź autokar, którym pojedzie twoje dziecko

  Policjanci z kłobuckiej drogówki sprawdzają stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na szkolne wycieczki. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi sprawdzają również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.