Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Aktualności

Polecamy

Sprawdź swoje punkty karne
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ
Kampania "Stop seksturystyce"
Zgłoś na policję handel ludźmi
Działania kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz"
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę"
Porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Kampania "Stop argesji drogowej"

Ruch drogowy

 1. Kierowco! Uważaj na pieszych

  Obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych piesi są dla kierujących słabo widoczni nawet w dzień. Taka sytuacja ma przełożenie na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 2. Uwaga kierowcy - na drogach ślisko!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 3. 21-latka straciła prawo jazdy

  Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki zarejestrował citroena, który w terenie zabudowanym na ul. Zamojskiego w Wąsoszu Górnym, poruszał się z prędkością 104 km/h. Samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. Zatrzymana otrzymała wysoki mandat i punkty karne oraz straciła prawo jazdy, które odzyska za 3 miesiące.

 4. Policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

  Kłobuccy policjanci we współpracy z Urzędem Gminy w Miedźnie po raz kolejny zorganizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców tej gminy. Tym razem mundurowi rozdawali elementy odblaskowe i apelowali do pieszych, aby o nich nie zapominali, zwłaszcza po zmroku, zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Dzięki odblaskom piesi są widoczni dla kierowców ze znacznie większej odległości, a przez to bezpieczniejsi na drodze.

 5. Poszukujemy świadków wypadku

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku poszukują świadków lub osób posiadających informację na temat potrącenia 54-letniego mężczyzny, do którego doszło 4 grudnia 2018 roku, około godziny 18:25 na ul. Kuźniczka w Krzepicach.

 6. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

  Kłobuccy mundurowi wraz ze Sznupkiem odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Borowem. Wizyta policjantów związana była z finałem szkolnego konkursu pt. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Jesteśmy pewni, że uczestnicy spotkania doskonale wiedzą, iż „Widoczny=Bezpieczny”.

 7. Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości

  W ubiegłym tygodniu kłobuccy mundurowi otrzymali nowe urządzenie służące do badania stanu trzeźwości kierowców. Alkomat pozwala na bardzo szybkie przebadanie kierującego pod kątem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie zakupione ze środków pochodzących z Gminy Miedźno zostało przekazane dzielnicowym pracującym na terenie tej gminy.

 8. Zmienne warunki atmosferyczne - policjanci apelują o ostrożną jazdę

  Zmienna pogoda z opadami śniegu i deszczu nie ułatwia jazdy, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera. Trudne warunki, czy też brak umiejętności jazdy w takiej aurze powodują, że na dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 9. "Twoje światła - twoje bezpieczeństwo"

  W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi, prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów.

 10. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  W niedzielę 18 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jego obchody będą wyrazem pamięci o poszkodowanych na drogach. Tego dnia policjanci zaapelują do kierujących i pieszych o odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie na drodze.