Podsumowanie kłobuckich działań "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Podsumowanie kłobuckich działań "NURD"

Data publikacji 12.02.2017

W minionym tygodniu na terenie powiatu kłobuckiego policjanci przeprowadzili działania "NURD". Akcja skierowana była przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie akcji mundurowi ujawnili łącznie 22 wykroczenia popełnione przez pieszych i rowerzystów.

W kłobuckiej akcji "NURD" udział wzięło 10 policjantów z drogówki, którzy ujawnili 39 wykroczeń, w tym 22 popełnione przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 5 polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Za popełnione wykroczenia wobec 11 pieszych zastosowano pouczenie, natomiast 9 pieszych i 2 rowerzystów ukarano mandatami karnymi. Jeden z nich, w miejscowości Mokra, kierował jednośladem mając w organizmie niespełna 1,5 promila alkoholu.

Ponadto w czasie prowadzonych działań mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu mieszkańcowi Gminy Panki, który jechał osobowym oplem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna musi liczyć się z surową karą i utratą prawa jazdy na kilka lat.