Podsumowanie akcji "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 31.07.2017

W dniach 28.07. do 30.07. w naszym powiecie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W czasie działań prawo jazdy stracił 20-latek z gminy Krzepice, który w Kłobucku rozpędził osobowe BMW do 103km/h.

Od piątku do niedzieli kłobuccy policjanci przeprowadzili kolejne działania "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto mundurowi z drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas akcji stróże prawa zatrzymali 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Krzepice, który w terenie zabudowanym, na ul. Szkolnej w Kłobucku, rozpędził osobowe BMW do prędkości 103km/h. Młody mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. Pirat drogowy odzyska zatrzymany dokument za 3 miesiące.

Podobne działania będą kontynuowane, gdyż nadmierna prędkość jest nadal jedną z podstawowych przyczyn wypadków na naszych drogach.

  • kontrola drogowa
  • kontrola drogowa
  • kontrola drogowa